Az ICF Magyar Tagozata minden második évben pályázatot hirdet a Prism Award Díjra.
Az alábbiakban a 2016. évi pályázat részletei olvashatók. A magyar piac sajátosságai és a fejlesztési folyamatok hossza miatt a következő Prism Award díjat 2018. évben írjuk ki.
Ennek részleteiről tájékoztatást adunk a Hírekben illetve az ICF Magyar Tagozata hivatalos Facebook oldalán, valamint hírlevelében.
Az ICF Global 2005 óta minden évben a Prism Award pályázat keretén belül elismeri azon szervezeteket, ahol a coaching programok szigorú szakmai standardok szerint folynak, támogatják a stratégiai célokat, formálják a vállalati kultúrát és mérhető pozitív hatást gyakorolnak az egész szervezet működésére.
Az ICF Magyar Tagozata 2015-ben a nemzetközi pályázathoz való kapcsolódás első lépéseként meghírdette az „Év Coaching Szemléletű Vállalata” díjat, ezzel megteremtve az alapokat a nemzetközi díj „honosításához”.
Ennek folytatásaként az ICF Magyar Tagozata idén Magyarországon is meghirdeti az ICF Prism Award díját. Olyan szervezetek pályázatát várjuk, ahol mérhető eredményekben is kimutatható változást hoztak a szervezetnél indított coaching programok.
Az ICF Magyar Tagozatának Prism Award díjára azon kis-, közép- és nagyvállalatok, intézmények valamint non-profit szervezetek pályázhatnak, akik:
- alkalmazzák a coaching egyéni és/vagy csoportos formáját dolgozóik fejlesztésére
- HR munkatársaik számára lehetőséget biztosítanak a coaching megismerésére, alapjainak elsajátítására
- a vállalatnál dolgozó belső és/vagy külső coachok valamilyen ICF akkreditációval rendelkeznek (ACC, PCC vagy MCC)
- a szervezet biztosítja a belső coachok számára a szakmai továbbképzést, a képzési helyek kiválasztásánál figyelembe veszik a nemzetközi minősítéssel rendelkező képzési intézményeket
- a szervezet a coaching megállapodások során az ICF Etikai Kódexét veszi alapul, ezt használja (különös tekintettel a titoktartásra)
- A coaching szemlélet a vállalati kultúra része
- A vállalati rendszerek biztosítják a coaching folyamatok folytonosságát, fenntarthatóságát. A coaching szervesen beépült a fejlesztési folyamatokba.
Részvételi feltételek
Magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalat, intézmény vagy non-profit szervezet, amely a fenti pontok valamelyikének vagy mindegyikének megfelel.
A nevezés menete
A pályázatot a szervezetnél dolgozó külső vagy belső coach és a szervezeti coaching programért felelős munkatárs közösen adják be az ICF Magyar Tagozatának honlapján megtalálható és letölthető pályázati formanyomtatványon.
A pályázatok elbírálásának menete
A beérkező pályázatokat egy szakmai zsüri bírálja el az ICF Global Prism Award standardjai alapján. A szakmai zsüri tagjai: Sivó Imre PCC, Horváth Tünde MCC, Járdán Tamás PCC, Szabó Tamara ACC, Chrenóczy-Nagy Judit ACC.
Díjazás
A díjátadó ceremónia a 2016.11.30-án megrendezett ICF HR BRAND(em) konferencián lesz, ahol a díj nyertese bemutathatja pályázati anyagát.
A pályázat beküldésének határideje
Beküldési határidő: 2016. október 31.
Beküldési cím: titkar@coachfederation.hu
Adatkezelés
A pályázó adatait titkosan kezeljük. Sem a pályázat anyaga, sem a pályázó adatai harmadik fél felé nem kerülnek kiadásra, minden benyújtott dokumentumot kizárólag a zsűri tagjai tekintik meg, illetve a pályázat szervezésében részt vevő ICF Magyar Tagozat elnökségi tagjai.
Letölthető pályázati formanyomtatványért (pdf) kattints ide!